close
تبلیغات در اینترنت
پيوند جريان انحرافي و اصلاح طلبان در جمع آوري امضاء براي تقدير از ملك زاده
تعدادی از افراد اصلاح طلب که در هر شرایطی به دنبال کسب قدرت و پست و سمت هستند بدون توجه به اختلافات عمیق در انتخابات سال 88 و حوادث بعد از انتخابات، خود را به جریان انحرافی نزدیک کردند. انتشار عکس ها و گزارش های مختلف از مشایی در نشریات و رسانه های اصلاح طلب، به خوبی نشان می دهد که جریان اصلاحات که ناامید از حوادث بعد از انتخابات است، حالا توسط جریان انحرافی در آستانه انتخابات ریاست جمهوی، در کنار موضع گیری و اعلام حضور وحمایت چهره های شاخص جریان های سیاسی، اتفاقات دیگری نیز قابل توجه است و برخی…
آخرین ارسال های انجمن

پيوند جريان انحرافي و اصلاح طلبان در جمع آوري امضاء براي تقدير از ملك زاده

تعدادی از افراد اصلاح طلب که در هر شرایطی به دنبال کسب قدرت و پست و سمت هستند بدون توجه به اختلافات عمیق در انتخابات سال 88 و حوادث بعد از انتخابات، خود را به جریان انحرافی نزدیک کردند. انتشار عکس ها و گزارش های مختلف از مشایی در نشریات و رسانه های اصلاح طلب، به خوبی نشان می دهد که جریان اصلاحات که ناامید از حوادث بعد از انتخابات است، حالا توسط جریان انحرافی

در آستانه انتخابات ریاست جمهوی، در کنار موضع گیری و اعلام حضور وحمایت چهره های شاخص جریان های سیاسی، اتفاقات دیگری نیز قابل توجه است و برخی چهره های سیاسی تلاش می کنند که خود را نیز در عرصه فرهنگی و عمومی مطرح کنند.
یکی از اتفاقات جالب توجه در این شرایط، همکاری برخی نمایندگان و  مدیران و چهره های نزدیک به جریان انحرافی با نمایندگان و چهره های اصلاح طلب است که در حاشیه مسائل انتخابات، به دنبال مطرح کردن برخی مدیران و افراد نزدیک این دو جریان سیاسی هستند.

 


 

این همکاری ها بین جریان انحرافی و جریان اصلاح طلب نشان می دهد که به خاطر ناامید شدن این دو جریان  به صورت مستقل در فضای سیاسی موجود و تاثیر گذاری بر شرایط کنونی و پیروزی در انتخابات و کسب قدرت و موقعیت سیاسی، آنها تلاش دارند که با همکاری هم با رقبای سیاسی خود در جریان اصولگرا رقابت کنند.
در این راستا دو جریان اصلاح طلب و انحرافی تلاش دارند که از راه های مختلف، چهره هایی مانند مشایی و ملک زاده را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مطرح کنند.
شنیده های خبرنگار بولتن نیوز نشان می دهد که با فشار و تاكيد روسای یکی از نهادهاي فرهنگي، معاون پارلمان سازمان ميراث فرهنگي و گردشگری با حمايت تعدادي از نمايندگان مجلس اصلاح طلب و نزدیک به جریان انحرافی، اقدام به جمع آوري امضاء به منظور تجليل و تقدير از عملكرد آقاي ملك زاده رئيس سازمان ميراث گردشگري  کرده است.

بر اين اساس، این افراد، جلساتي با حضور چندتن از نمايندگان مجلس و مدیران سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ترتيب داده اند. در اين جلسات، چند تن از نمايندگان نیز، از حاتم بخشي هاي قابل توجه چند ده ميليوني رئيس سازمان ميراث فرهنگي بي نصيب نمانده اند. تعدادي از نمايندگان استان هاي جنوبي نسز در این جلسات، حضوري فعال داشته اند .

همچنین مقرر شده که درخواست امضا شده توسط نمایندگان، در روز چهارشنبه 28 فروردین 92 (يك روز قبل از ميتينگ استاديوم آزادي) در جلسه هئيت دولت مطرح شود.
محتواي اين اقدامات، نماينگر فعاليت قابل تامل برخي نمايندگان اصلاح طلب و طرفداران جريان انحرافي است که پيوند این دو جريان سیاسی را بويژه در بخش فرهنگ عمومي  نشان مي دهد.

جریان انحرافی و جریان اصلاح طلب، پیش از این نیز در رسانه ها و روزنامه های خود و همچنین در برخی محافل اقتصادی و سیاسی، تلاش کرده اند که با مطرح کردن چهره های اصلاح طلب و همچنین چهره هایی مانند مشایی، این دو جریان سیاسی را به هم نزدیک تر کنند تا در صورت نیاز و یا عدم موفقیت این دو جریان به صورت مستقل در انتخابات ریاست جمهوری، برای پیروزی مشایی و یا نامزد اصلاح طلب، به توافق هایی دست یابند و بر رقیب اصلی خود یعنی جریان گسترده و قدرتمند اصولگرا پیروز شوند و امکان تداوم جریان سیاسی فعلی با حضور برخی چهره های اصلاح طلب را فراهم کنند و یا نوعی توافق و همکاری بین جریان انحرافی و جریان اصلاح طلب در دولت آینده ایجاد شود.

نکته قابل توجه این است که در انتخابات ریاست جمهوری سال 88، رقابت اصلی بین اصلاح طلبان از یک سو و یاران احمدی نژاد از سوی دیگر بود اما بعد از انتخابات و در دولت دوم احمدی نژاد، جریان انحرافی با حضور قوی تری حاضر شد و بسیاری از مدیران دولتی در سازمان ها و شرکت ها، توسط جریان انحرافی یا با پیشنهاد این جریان انتخاب شد، اما به خاطر انتقادهای بسیاری که از سوی اصولگرایان نسبت به جریان انحرافی مطرح شد این جریان به تدریج به بخشی از جریان اصلاح طلب نزدیک شد.
مطرح کردن کلید واژه هایی مانند مکتب ایرانی و پايان دوره اسلام گرايي، دوستي با اسرائيل و... توسط مشایی، جریان ها و انتقادهای فرهنگی خاصی را در جامعه مطرح کرد که فرصت حضور اصلاح طلبان را نیز در کنار جریان انحرافی افزایش داد.

بر اين اساس، تعدادی از افراد اصلاح طلب که در هر شرایطی به دنبال کسب قدرت و پست و سمت هستند بدون توجه به اختلافات عمیق در انتخابات سال 88 و حوادث بعد از انتخابات، خود را به جریان انحرافی نزدیک کردند. انتشار عکس ها و گزارش های مختلف از مشایی در نشریات و رسانه های اصلاح طلب،  به خوبی نشان می دهد که جریان اصلاحات که ناامید از حرکت جنبش سبز و حوادث بعد از انتخابات است، حالا توسط جریان انحرافی، فرصتی برای حضور در صحنه سیاسی و کسب قدرت خواهد یافت و در کنار جریان انحرافی خود را بازسازی خواهد کرد.

حتی برخی افراد اصلاح طلب، با مطرح کردن مشایی به عنوان چهره ای که می تواند بخشی از دیدگاه های اصلاح طلبان را تامین کند، از او با عنوان ستاره در حال طلوع نام بردند و با انتشار گزارش ها و عکس ها و مقالات متعدد، به مطرح شدن بیشتر مشایی پرداختند. آنها معتقدند که مشایی و یاران او می توانند بخشی از شعارها ودیدگاه های اصلاح طلبان را در سال های پیش رو مطرح کنند و به تدریج نوعی توافق بر سر مسائل سیاسی  و اقتصادی ایجاد نمایند.

بخشی از نیروهای اصلاح طلب، نیز می گویند که جریان انحرافی می تواند در مقابل جریان اصولگرا از شانس و حضور موثری برخوردار باشد و در شرایطی که اصلاح طلبان شانسی برای پیروزی و کسب قدرت ندارند، این جریان می تواند در نقد قدرت اصولگرایان و کاهش حضور اصولگرایان، به اصلاح طلبان یاری رساند و شرایط و فضای سیاسی را اندکی تغییر دهد.

قرائت خاصی که جریان انحرافی در مورد فضای اجتماعی و فرهنگی داخلی دارد و حمایت های مالی این جریان از برخی نشریات اصلاح طلب و چهره های فرهنگی نزدیک به اصلاح طلبان نیز نشانه نزدیکی دیدگاه فرهنگی این دو جریان است.
همچنین نقطه نظراتی که جریان انحرافی در مورد کشورهای خارجی، آمریکا و اسرائیل و مذاکره با آمریکا، سفرهای خارجی، سفرهای هرساله به آمریکا و... دارد و نوع حمایتی که از برخی هنرمندان، هنرپیشه ها، ورزشکاران و.. صورت می گیرد و بسیاری از موضوعات از این دست، به خوبی نشان دهنده نزدیکی فرهنگی این دو جریان سیاسی در عرصه عمومی است.

همچنین از آن جا که جریان انحرافی به مسائل مالی و استفاده از مدیران تکنوکرات توجه دارد، مدیران و تکنوکرات های نزدیک به اصلاح طلب نیز به تدریج می توانند در شرکت ها و سازمان ها حضور یابند.
در این زمینه، تعدادی از مدیران جریان اصلاحات در دولت های هاشمی و خاتمی، در یکی دوسال اخیر، به عرصه مدیریت سازمان های فرهنگی و اقتصادی کشور دعوت به کار شدند.

منبع: بولتن نیوز

بازدید : 30
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مسنجر نیمباز
شیعه.♦̣̣̣̣̣̣.خدا.♦̣̣̣̣̣̣.عشق.♦̣̣̣̣̣̣.کربلاقالب وبلاگ