close
تبلیغات در اینترنت
میرحسین موسوی؛ از ۶ دی ۵۹ تا ۶ دی ۸۸
رخدادهای ۶ دی ۱۳۵۹ چکیده    ۱- مرکز توسعه صادرات ایران: علت افزایش صادرات کشور در سال ۵۸ بالا رفتن حیرت انگیز میزان صادرات فرش پشمی دستباف و کالاهای کشاورزی به ویژه خشکبار ، گیاهان دارویی و صنعتی ، محصولات دریایی و فراورده های دامی بوده است. ۲- میرحسین موسوی: تدوین کنندگان قانون مطبوعات از ترس اینکه ممکن است به آنان مارک چماق دار و انحصار گر چسبانده شود از خط عدل اسلامی عدول نکنند و جاده صاف کن رجعت استکبار جهانی به کشورمان نگردند. ۳-  ۷ تن از طرفداران سازمان دانشجویان پیشگام…
آخرین ارسال های انجمن

میرحسین موسوی؛ از ۶ دی ۵۹ تا ۶ دی ۸۸

رخدادهای ۶ دی ۱۳۵۹

چکیده   

۱- مرکز توسعه صادرات ایران: علت افزایش صادرات کشور در سال ۵۸ بالا رفتن حیرت انگیز میزان صادرات فرش پشمی دستباف و کالاهای کشاورزی به ویژه خشکبار ، گیاهان دارویی و صنعتی ، محصولات دریایی و فراورده های دامی بوده است.


۲- میرحسین موسوی: تدوین کنندگان قانون مطبوعات از ترس اینکه ممکن است به آنان مارک چماق دار و انحصار گر چسبانده شود از خط عدل اسلامی عدول نکنند و جاده صاف کن رجعت استکبار جهانی به کشورمان نگردند.


۳-  ۷ تن از طرفداران سازمان دانشجویان پیشگام به اتهام حمل تعداد زیادی سلاح غیر قانونی، در آبادان دستگیر شدند.


۴-  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد یک هیئت الجزایری برای دریافت پاسخ آمریکا به آخرین شرایط ایران در ارتباط با آزادی گروگانها وارد واشنگتن شد.


۵ -  از کشورهای مختلف جهان مسلمانان همراه با ارسال نامه هایی به امام خمینی کمک های مالی نیز به رزمندگان ارسال می کنند.


۶-   در سالروز اشغال کشور افغانستان توسط شوروی صبح امروز گروهی از اتباع افغانی برای اعتراض به شوروی سفارت افغانستان در تهران را به اشغال خود در آوردند.

 

ناخدا افضلی : انقلاب اسلامی ایران انقلابی علیه ابرقدرت ها است

فرمانده نیروی دریایی با اشاره به سیاست نه شرقی و نه غربی گفت : انقلاب اسلامی ملت ایران انقلابی علیه ابرقدرت ها است . ناخدایکم دکتر بهرام افضلی فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران گفت : انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با سیاست نه شرقی و نه غربی امام امت انقلابی است صد درصد مردمی در جهت تحقق خواست های مستضعفین و علیه ابرقدرت ها و استکبار جهانی در راس آن آمریکا که دامنه و گسترش این انقلاب در فراسوی مرزهای ایران توسعه یافته و دشمنان قسم خورده این مرز و بوم و این انقلاب اسلامی پایه های قدرت و چپاول خود را در معرض خطر جدی می بینند و چه آن ها بخواهند و یا نخواهند امواج این انقلاب سراسر منطقه را فرا گرفته است و به همین علت است که دشمنان سعی می کنند این خطر را با به خاک و خون کشیدن انقلاب نوپای ما در نطفه خفه سازند.

افضلی اهداف جنگ را این گونه برشمرد : در انزوا قرار دادن مسئله فلسطین ، از بین بردن خطر دائمی خطر تحریم نفت ، ایجاد شرایط مناسب برای حضور دائمی آمریکا در منطقه و کشاندن کشورهای منطقه به یک مسابقه تسلیحاتی.(۱)

میزان کل صادرات کشور در سال ۵۸ اعلام شد

مرکز توسعه صادرات ایران آمارکل صادرات کشور را در سال ۱۳۵۸ اعلام کرد.

بر اساس آمار مرکز توسعه صادرات ایران آمارکل صادرات کشور در سال ۵۸ بالغ بر ۸۸۴ هزار تن کالا به ارزش ۵۲ میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریال به خارج از کشور صادر شده است که در مقایسه با صادرات کشور در سال ۱۳۵۷ که ۶۶۷ هزار تن به ارزش ۶۹ میلیارد و ۳۸۶ میلیون ریال بوده است از نظر وزن ۳۳ درصد و از لحاظ ارزش ۸۹ درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس همین گزارش هرگاه ارزش صادرات در سال ۵۶ مبنای مقایسه قرار گیرد رشد صادرات ۲۶ درصد بوده است. این گزارش می افزاید : علت افزایش صادرات کشور در سال ۵۸ بالا رفتن حیرت انگیز میزان صادرات فرش پشمی دستباف و کالاهای کشاورزی به ویژه خشکبار ، گیاهان دارویی و صنعتی ، محصولات دریایی و فراورده های دامی بوده است فرش پشمی دستباف در سال ۵۸ حدود ۴۵ درصد ارزش صادرات کشور را تشکیل داده است در حالیکه این نسبت در سال ۵۷ معادل ۱۶ درصد و در سال ۵۶ حدود ۱۳ درصد بوده است. (۲)

 

میرحسین موسوی : قانون مطبوعات باید راه نفوذ دشمن را ببندد

میرحسین موسوی سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی گفت : قوانین مطبوعات باید آزادی های مشروع و قید شده در قانون اساسی را برای مطبوعات تضمین کند و در همین حال راه های نفوذ استکبار جهانی را از طریق رسانه های جمعی کاملا ببندند.

وی ادامه داد : در کشورما اکنون یک خیزش وسیع توده ای در جهت رشد فرهنگ اسلامی به چشم می خورد که انشاء الله در مدت کوتاهی جبران صدها سال جدایی از آبشخور فرهنگ اصیل پرخروش اسلامی را تسهیل کند.

 

باید جلوی اجرای سیاست های آمریکا از طریق رسانه ها را گرفت

موسوی اظهار داشت : آنچه در مورد تدوین این قانون مهم است این است که تدوین کنندگان باید به ظرافت سیاست های فرهنگی امپریالیسم آمریکا و دیگر امپریالیست های جهانخوار آشنایی کامل داشته باشند و ترسی نداشته باشند که با قدرت جلوی اجرای این سیاست ها را در کشور انقلابی ما بگیرند.

از اینکه به شما بگویند چماق دار و انحصار گر نترسید/ جاده صاف کن آمریکا نشوید

                                                                
  
    

موسوی ادامه داد : آنها باید در وهله اول فرق آن آزادی را که در اسلام به آن احترام گذاشته می شود و آزادی که جهانخواران در جهان سوم منادی آن هستند بشناسند و از ترس اینکه ممکن است به آنان مارک چماق دار و انحصار گر چسبانده شود از خط عدل اسلامی عدول نکنند و جاده صاف کن رجعت استکبار جهانی به کشورمان نگردند.

به افکار عمومی ساخته شده توسط بوق های آمریکا توجه نکنید

میرحسین موسوی ادامه داد : خلاصه قبل از این که به قضاوت این گروه یا آن گروه و یا افکار عمومی ساخته شده توسط بوق های تبلیغاتی آمریکا گوش کنند تنها و تنها قضاوت اسلام را در نظر داشته باشند و خدا را ناظر و حامی خود بدانند که این هیاهوها برای آزادی از آن قبیل که لیبرال ها سرداده اند جز لعابی بر روی اهداف شوم جهانخواران چیز دیگری نیست.(۳)

 

خروج اسلحه از آبادان توسط سازمان دانشجویان پیشگام!

۷ تن از طرفداران سازمان دانشجویان پیشگام به اتهام حمل تعداد زیادی سلاح غیر قانونی، در آبادان دستگیر شدند. این ۳ زن و ۴ مرد قصد عزیمت به تهران و شهرهای دیگر  را داشتند که توسط پاسداران دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفتند.(۴)

سفر هیئت الجزایری به آمریکا درخصوص گروگانها

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد یک هیئت الجزایری برای دریافت پاسخ آمریکا به آخرین شرایط ایران در ارتباط با آزادی گروگانها وارد واشنگتن شد. ترانتر افزود: ما حرف آخرا ایران را قبلا شنیده ایم و زیاد روی آن تاکید نمی کنیم. همچنین ادموندماسکی وزیر خارجه آمریکا گفت: مذاکرات درباره رهایی گروگانها ادامه خواهد داشت.(۵)

 

 

کمک مالی مسلمانان جهان به رزمندگان ایرانی

از کشورهای مختلف جهان مسلمانان همراه با ارسال نامه هایی به امام خمینی کمک های مالی نیز به رزمندگان ارسال می کنند. در همین رابطه، یک مسلمان یمنی با ارسال نامه به امام خمینی و ابراز احساسات نسبت به ایشان، ۱۱۰۰ دلار از طرف خود و ۴ لیره طلا از طرف همسرش به برادران مسلمانی که در جنگ با عراق شرکت می کنند، کمک کرد.

در پاکستان نیز انجمن های اسلامی کراچی مبالغی روپیه و ۶۶۰۰کیلو برنج و ۱۰۰ تخته پتو برای یاری رساندن به رزمندگان ایران اهدا کردند.

همچنین «شیخ غلام محمد» رییس انجمن امامیه پاکستان اعلام کرد تاکنون یک میلیون و۱۰۰ هزار روپیه به مردم ایران کمک شده است.

در اروپا نیز «عصمت رجب» نماینده امام جمعه زاگرب یوگسلاوی از اعلام حمایت ۱۰۰ هزار نفر از مسلمانان زاگرب از انقلاب اسلامی ایران  خبر داد.

همچنین در رومانی دانشجویان عرب مقیم این کشور در نامه ای که به سفارت ایران در بخارست ارسال کرده اند ضمن پشتیبانی از انقلاب اسلامی و امام خمینی، آمادگی خود را برای شرکت در جبهه های جنگ علیه عراق اعلام کرده اند.(۶)

سفارت افغانستان در تهران اشغال شد

در سالروز اشغال کشور افغانستان توسط شوروی صبح امروز گروهی که خود را اعضای اتحادیه دانشجویان و افغانی های مبارز معرفی می کردند برای اعتراض به شوروی سفارت افغانستان در تهران را به اشغال خود در آوردند. اشغال کنندگان سفارت پس از آن که قطعنامه ۷ ماده ای خود را در حیات سفارت خواندند محل را ترک کردند.(۷)

پی نوشت :

۱- اطلاعات ، ۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۶ ، تاکید بر سخنان ناخدا یکم بهرام افضلی از آن رو است که وی بعدها به دلیل جاسوسی برای شوروی از طریق حزب توده دستگیر و اعدام شد . وی در حالی که انقلاب اسلامی را انقلابی بر مبنای سیاست اصولی نه شرقی و نه غربی می دانست در همان حال تلاش داشت برای شوروی جاسوسی کرده و اطلاعات محرمانه ای که بنا به موقعیت حساس فرماندهی نیروی دریایی در اختیار او بود را به دست دشمنان این مرز و بوم برساند…

۲-  اطلاعات ، ۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۹

۳- کیهان ، ۶ دی۱۳۵۹، صفحه۱۰، ۴ سال پیش در عاشورای ۸۸ ، حامیان میرحسین موسوی همان که در سال ۵۹ توصیه می کرد نباید جاده صاف کن استکبار جهانی شویم و از این که به ما بگویند چماق دار و انحصار طلب نگران باشیم به خیابان ها ریختند و حرمت عزای سرور و سالارشهیدان را شکستند . از ۶ دی ۱۳۵۹ تا ۶ دی ۱۳۸۸ ، ۲۹ سال فاصله است یعنی اندکی کمتر از سه دهه! و در این مدت تا چه اندازه یک انسان سقوط می کند و صد البته اگر با دید تسامحی نگاه کنیم و موسوی را در آن روزها در اوج بدانیم و بگوئیم او بعدها سقوط کرده است چرا که شهیدان بزرگواری چون آیت ها و دیالمه ها همان زمان موسوی را می شناختند و فریاد می زدند او منحرف است و هیهات که گوش ها نمی شنید…۴ سال از فتنه آمریکایی ۸۸ گذشته است و اندکی به سالروز یوم الله نه دی باقی است …روزی که میلیون ها نفر از مردم مسلمان ایران به خیابان ها ریخته و آرزوهای آمریکا ، انگلیس و اسرائیل را زیر پا له کرد …تلاش برای نشان دادن تغییرات صورت گرفته در مشی عقیدتی و سیاسی موسوی در طول سالیان پس از انقلاب کاری عبث می نماید چنان چه ذکر آن رفت بزرگانی چون شهیدان آیت و دیالمه به جد معتقد بودند که این فرد اصلا در خط انقلاب نیست که امروز ما با استناد به سخنان آن روزهای موسوی به دنبال عملکرد امروز او باشیم و بگوئیم که ببینید چه اندازه تفاوت میان این دو وجود دارد …تمایز میان گفتار آن روز موسوی و عملکر امروز او را باید در نفاق این شخص جست و جو کنیم و به نظاره بنشینیم نفاقی که در سال ۸۸ سرباز کرد و خود را نشان داد …

۴- روزنامه اطلاعات ۶ دی صفحه ۲

۵- روزنامه اطلاعات ۶ دی صفحه ۱۴

۶- روزنامه اطلاعات ۶ دی صفحه ۱۴

۷- کیهان ، ۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۱

 

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه ، سید روح الله امین آبادی

بازدید : 21
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : میرحسین موسوی؛ از ۶ دی ۵۹ تا ۶ دی ۸۸ ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مسنجر نیمباز
شیعه.♦̣̣̣̣̣̣.خدا.♦̣̣̣̣̣̣.عشق.♦̣̣̣̣̣̣.کربلاقالب وبلاگ